مانیتورینگ بدون وقفه موتور و سنسورها با برد کنترل دو هسته ای

0

این پروژه یک سیستم مانیتورینگ دور موتور، سطح مایعات، نور و زاویه قرارگیری جسم به صورت دو هسته پردازشی می باشد. از آنجایی که مانیتورینگ دور موتور در این پروژه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا برای افزایش دقت از یک میکروکنترلر ATmega8 برای بررسی دور موتور و راه اندازی تراشه ساعت DS1307 استفاده شده است تا در هنگامی که دستگاه در حال بررسی سایر سنسورها یا در حال ارتباط با اپراتور از طریق ارسال و دریافت پیامک است هیچگونه وقفه ای در بررسی دور موتور ایجاد نشود. برای بررسی سنسور زاویه MPU6050، سنسورهای نور LDR، سنسور سطح آب و همچنین ارتباط با ماژول SIM900 جهت برقراری ارتباط پیامکی و ارتباط با کارت حافظه MicroSD جهت ذخیره تمامی اطلاعات به صورت پارتیشن بندی شده و کنترل استپ موتور جهت اعلام وضعیت داده های ورودی و نمایش اطلاعات در LCD کاراکتری 16*2 از یک میکروکنترلر ATmega64 استفاده شده است. ارتباط بین میکروکنترلرها با یکدیگر توسط ارتباط سریال UART برقرار شده و این دو میکروکنترلر به صورت مداوم با یکدیگر به تبادل اطلاعات می پردازند. برای کنترل نور پس زمینه LCD از سنسور لمسی استفاده شده است تا در صورتی که این سنسور لمس شد نور پس زمینه تا مدتی روشن بماند. لازم به ذکر است که این دستگاه قابلیت دریافت لیستی از تاریخ و ساعت را به صورتی پیامکی دارد تا در صورتی که به این تاریخ ها و زمان ها رسید وضعیت تمامی سنسورها و موتور را به شماره های وارد شده ارسال کند. تمامی آی سی ها و میکروکنترلرها جهت کوچکتر شدن ابعاد مدار به صورت SMD انتخاب شده اند، فیبر مدار به صورت دو لایه طراحی شده و برنامه به زبان بیسیک در بیش از 1800 خط نوشته شده است.

DUAL-CORE-SENS-SIM9001

DUAL-CORE-SENS-SIM9002

این دستگاه قابلیت استخراج متن و کد دستوری مورد نظر از سایر اطلاعات دریافتی را دارد، بعد از اولین روشن شدن دستگاه و تنظیم ساعت و تاریخ سیستم توسط ارسال کد *194*800*تاريخ*ساعت# توسط پیامک، موتور به صورت چپگرد حرکت می کند و بر روی ال سی دی پیامی مبنی بر وارد کردن شماره تلفن نشان داده می شود و کاربر می تواند یک شماره تا 5 شماره موبایل را در قالب یک پیامک کلی یا چند پیامک توسط کد *194*009*1*شماره مورد نظر# به سیستم ارسال نماید. بعد از اینکه سیستم ذخیره شماره موبایل ها را به کاربر توسط پیامک اطلاع داد، کاربر با ارسال متن exit خروج از کنترل پنل را اطلاع می دهد.

در این صورت دستگاه لود شده و چون شماره شناسایی 10 رقمی، 20 رقمی و 15 رقمی وجود ندارد با ارسال کدهای *194*001# و *194*002# و *194*003# به شماره ها اعلام می کند که شماره شناسایی 10 رقمی، 20 رقمی و 15 رقمی را وارد کنند و موتور همچنان در حال چپگرد است. بعد از وارد کردن شماره شناسایی 10 رقمی، 20 رقمی و 15 رقمی توسط کد های *001*194* شماره 10 رقمی # و *002*194*شماره 20 رقمی# و *003*194*شماره 15 رقمی# با ارسال پیام به کاربر ذخیره شدن آنها را اطلاع می دهد و موتور راستگرد می شود. به این نکته توجه شود که بعد از لود سیستم، شماره های ذخیره شده در حافظه می توانند شماره موبایل ها و شماره شناسایی 10 رقمی، 20 رقمی و 15 رقمی و همچنین محدوده تنظیمی سنسورها را تغییر دهند. نحوه ارسال و دریافت کدهای دستوری در فایل دانلود قرار داده شده است.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”4667″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply