دزدگیر تماس گیرنده همراه با ریموت کنترل

0

این پروژه یک دزدگیر حساس به حرکت PIR است که به آن قابلیت شماره گیری تلفن افزوده شده است، سنسور حرکتی (چشمی) استفاده شده در این پروژه از نوع سنسورهای بازاری بوده و در اغلب دزدگیرهای شرکتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای پخش آلارم مورد نیاز از یک آژیر 12 ولتی استفاده شده است تا در صورت حرکت جسم از مقابل سنسور آژیر به صدا دراید. در مدار اصلی از یک LCD کاراکتری 16*2 جهت نمایش پیام های دستگاه استفاده شده است و میکروکنترلر استفاده شده در هر دو بخش مدار اصلی و مدار ریموت ATmega16 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

SEC-PIR-TEL-REMOTE-2

نحوه کار پروژه به این صورت است که بعد از اتصال آداپتور به دستگاه به کاربر پیام ساخت پسورد داده می شود و بعد از وارد کردن پسورد، جهت اطمینان از پسورد وارد شده از کاربر خواسته می شود تا مجددا پسورد را وارد نماید. در مرحله بعد کاربر شماره تلفن یا شماره موبایل را وارد کرده تا در حافظه دستگاه ذخیره شود. بعد از آن دستگاه به حالت فعال رفته و در صورت عبور جسم دارای دما از مقابل چشمی آژیر به صدا در می آید و در همان لحظه دستگاه به شماره تلفن ذخیره شده تماس می گیرد. تنها شخصی می تواند آژیر را خاموش کند که پسورد دستگاه را بداند یا ریموت کنترل داشته باشد. اگر پسورد سه بار متوالی اشتباه وارد شود دستگاه به مدت یک دقیقه قفل خواهد شد. توسط ریموت کنترل می توان حالت های فعال یا غیر فعال بودن سیستم و همچنین روشن و خاموش کردن آژیر را کنترل نمود. لازم به ذکر است که کاربر می تواند پسورد و شماره تلفن ذخیره شده در حافظه دستگاه را تغییر دهد و این اطلاعات با قطع برق نیز از بین نمی روند.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”3916″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply