پروژه الکترونیک - پروژه های الکترونیک

GPS وایرلس همراه با ذخیره و ارسال اطلاعات

این پروژه یک دستگاه موقعیت یاب جغرافیایی به همراه محاسبات ارتفاع از سطح دریا و سرعت در حال حرکت می باشد. در این پروژه برای محسبات موقعیت، ارتفاع و سرعت در حال حرکت از ماژول GPS مدل NEO-6M استفاده شده است. در مدار فرستنده که ماژول GPS بر روی آن قرار گرفته است از میکروکنترلر ATmega8 جهت پردازش اطلاعات استفاده شده و جهت ارتباط بی سیم بین بخش فرستنده و گیرنده از ماژول HMT و HMR بهره گرفته شده است. در بخش گیرنده برای نمایش اطلاعات دریافتی از LCD گرافیکی 128*64 استفاده شده و میکروکنترلر بکاربرده شده ATmega32 می باشد. جهت ذخیره اطلاعات دریافتی در بخش گیرنده از کارت حافظه microSD استفاده شده است و همچنین برای ارسال اطلاعات به کامپیوتر از پورت سریال کامپیوتر با پروتکل RS232 بهره گرفته شده و برنامه پروژه به زبان بیسیک نوشته شده است.

GPS-SAVER-2

GPS-SAVER-3

نحوه کار پروژه به این صورت است که ابتدا ماژول پر قدرت GPS به ماهواره های مدار زمین متصل شده و موقعیت خود را در مدت زمانی بین دو دقیقه تا 10 دقیقه پیدا کرده و سپس این اطلاعات را توسط ارتباط بیسیم تا حداکثر فاصله 200 متر به مدار گیرنده ارسال می کند. در مدار گیرنده اطلاعات دریافت شده و در LCD نمایش داده می شود. بعد از بروز رسانی کلیه اطلاعات، دستگاه یک فایل text به نام info.txt در کارت حافظه ایجاد کرده و اطلاعات را درون آن فایل ذخیره می کند و به پورت سریال جهت ارتباط با کامپیوتر ارسال می کند و این روند ادامه دارد. برای دریافت اطلاعات در کامپیوتر بعد از اتصال دستگاه کافیست به محیط Hyper Terminal ویندوز رفته و تنها نرخ انتقال اطلاعات را بر روی 9600 تنظیم نمایید.

پنل خرید سخت افزار ، سورس و فایل

هر دستگاه مونتاژ شده: تماس بگیرید
برنامه کامل و شماتیک: 245000 تومان
هزینه فایل PCB پروژه: 95000 تومان

سفارش پروژه سفارش پروژه با تغییرات

به همراه دستگاه مونتاژ شده، شماتیک و برنامه دمو، توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات ارائه میگردد.
برنامه دمو: برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه کامل حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه دانشجویی مناسب است. شما می توانید برنامه کامل را به صورت مجزا، خریداری نمایید.

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *