GPS وایرلس همراه با ذخیره و ارسال اطلاعات

0

این پروژه یک دستگاه موقعیت یاب جغرافیایی به همراه محاسبات ارتفاع از سطح دریا و سرعت در حال حرکت می باشد. در این پروژه برای محسبات موقعیت، ارتفاع و سرعت در حال حرکت از ماژول GPS مدل NEO-6M استفاده شده است. در مدار فرستنده که ماژول GPS بر روی آن قرار گرفته است از میکروکنترلر ATmega8 جهت پردازش اطلاعات استفاده شده و جهت ارتباط بی سیم بین بخش فرستنده و گیرنده از ماژول HMT و HMR بهره گرفته شده است. در بخش گیرنده برای نمایش اطلاعات دریافتی از LCD گرافیکی 128*64 استفاده شده و میکروکنترلر بکاربرده شده ATmega32 می باشد. جهت ذخیره اطلاعات دریافتی در بخش گیرنده از کارت حافظه microSD استفاده شده است و همچنین برای ارسال اطلاعات به کامپیوتر از پورت سریال کامپیوتر با پروتکل RS232 بهره گرفته شده و برنامه پروژه به زبان بیسیک نوشته شده است.

GPS-SAVER-2

GPS-SAVER-3

نحوه کار پروژه به این صورت است که ابتدا ماژول پر قدرت GPS به ماهواره های مدار زمین متصل شده و موقعیت خود را در مدت زمانی بین دو دقیقه تا 10 دقیقه پیدا کرده و سپس این اطلاعات را توسط ارتباط بیسیم تا حداکثر فاصله 200 متر به مدار گیرنده ارسال می کند. در مدار گیرنده اطلاعات دریافت شده و در LCD نمایش داده می شود. بعد از بروز رسانی کلیه اطلاعات، دستگاه یک فایل text به نام info.txt در کارت حافظه ایجاد کرده و اطلاعات را درون آن فایل ذخیره می کند و به پورت سریال جهت ارتباط با کامپیوتر ارسال می کند و این روند ادامه دارد. برای دریافت اطلاعات در کامپیوتر بعد از اتصال دستگاه کافیست به محیط Hyper Terminal ویندوز رفته و تنها نرخ انتقال اطلاعات را بر روی 9600 تنظیم نمایید.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”3941″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply