شتاب سنج و زاویه سنج بی سیم با قابلیت ذخیره اطلاعات

0

این پروژه یک دستگاه شتاب سنج و زاویه سنج می باشد که قابلیت ارسال اطلاعات اندازه گیری شده را به مدار گیرنده دارد. مدار فرستنده شامل LCD کارکتری 16*2 می باشد تا اطلاعات اندازه گیری شده توسط سنسور ژیروسکوپ MPU6050 که به صورت ماژول GY521 ارائه شده است را نمایش دهد، همچنین این اطلاعات توسط ماژول NRF24L01P به مدار گیرنده ارسال می شوند. مدار گیرنده نیز از یک LCD کاراکتری 16*2 بهره می برد تا اطلاعات دریافتی را نمایش دهد. علاوه بر نمایش اطلاعات شتاب و زاویه، دستگاه گیرنده این اطلاعات را در کارت حافظه MicroSD که در زیر برد تعبیه شده است ذخیره می کند و بعد از آن این اطلاعات را از طریق پورت سریال RS232 به کامپیوتر ارسال می کند. میکروکنترلر مدار فرستنده ATmega8 و مدار گیرنده ATmega32 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

MPU6050-GY521-Wireless1

MPU6050-GY521-Wireless2

بعد از اتصال آداپتور به مدارات، دستگاه های فرستنده و گیرنده روشن می شوند و در مدار فرستنده زاویه های X,Y,Z به همراه شتاب حرکت در جهت X و Y نمایش داده می شوند. در همین هنگام اطلاعات به مدار گیرنده نیز ارسال می شوند و در دستگاه گیرنده با ایجاد خودکار فایل info.txt اطلاعات در کارت حافظه ذخیره شده و به کامپیوتر ارسال می شوند. لازم به ذکر است که در این پروژه برای افزایش برد ارتباط بی سیم از ماژول NRF با برد نامی یک کیلومتر استفاده شده است، در صورت تمایل برای کاهش هزینه می توان از ماژول NRF با برد 50 متر استفاده نمود که در این صورت نیاز به هماهنگی قبل از خرید می باشد.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”4748″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”5561″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”5563″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply