سنجش و ارسال عوامل محیطی به صورت وایرلس – نسخه اول

0

این پروژه یک ایستگاه هواشناسی کوچک به صورت بیسیم است که در مدار سنسورها (مدار فرستنده) میزان گرد و غبار موجود در هوا توسط سنسور شارپ مدل GP2Y1010A سنجیده می شود. همچنین برای سنجش میزان نور محیط از سنسور BH1750FVI و جهت اندازه گیری مقدار نور ماورای بنفش از سنسور UVM-30A بهره گرفته شده است. برای اندازه گیری مقدار گازهای موجود در اطراف از ماژول MQ استفاده شده است که قابلیت راه اندازی تمامی سنسورهای این سری از گازها را دارد، سنسور گاز استفاده شده در این پروژه MQ2 می باشد. در مدار گیرنده اطلاعات دریافتی پس از پردازش و نمایش در LCD گرافیکی 128*64، در کارت حافظه microSD تعبیه شده ذخیره می شوند و بعد از آن نیز توسط ارتباط سریال RS232 به کامپیوتر ارسال می گردند. ارتباط بی سیم بین مدار فرستنده و گیرنده توسط ماژول HMT و HMR برقرار شده است. میکروکنترلر مدار فرستنده ATmega8  و مدار گیرنده ATmega32 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

Gas-Light-Dust-2

GPS-SAVER-3

نحوه کار پروژه به این صورت است که مدار فرستنده توسط سنسورها عواملی از قبیل گرد و غبار، شدت نور، میزان نور ماورای بنفش و مقدار گازهای آلاینده را مورد بررسی قرار داده و آنها را توسط ماژول فرستنده تا حداکثر برد 200 متری برای مدار گیرنده ارسال می کند. در مدار گیرنده اطلاعات دریافت شده و در LCD نمایش داده می شود. بعد از بروز رسانی کلیه اطلاعات، دستگاه یک فایل text به نام info.txt در کارت حافظه ایجاد کرده و اطلاعات را درون آن فایل ذخیره می کند و بعد از آن اطلاعات را به پورت سریال جهت ارتباط با کامپیوتر ارسال می کند و این روند ادامه دارد. برای دریافت اطلاعات در کامپیوتر بعد از اتصال دستگاه کافیست به محیط Hyper Terminal ویندوز رفته و تنها نرخ انتقال اطلاعات را بر روی ۹۶۰۰ تنظیم نمایید.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”4079″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply