ساعت و دماسنج دیجیتال با پنل LED و ریموت کنترل

این پروژه یک دستگاه ساعت، تاریخ شمسی و دماسنج دیجیتال با 4 ماژول پنل LED می باشد، طراحی این مدار کاملا به صورت ماژولار صورت گرفته و افزایش یا کاهش پنل های LED جهت تغییر کاربرد به سهولت امکان پذیر است. در این پروژه برای تنظیم ساعت و تاریخ دو راه ممکن است، یک راه استفاده از میکروسوئیچ های تعبیه شده بر روی برد اصلی و راه دیگر استفاده از ریموت کنترل می باشد. برای اندازه گیری دمای محیط از سنسور DS18B20 و برای تامین ساعت زمان واقعی از تراشه ساعت DS1307 به همراه باتری بک آپ استفاده شده است. لازم به ذکر است که ارتباط بین پنل های LED و برد اصلی یک ارتباط پنج سیمه بوده و ابعاد هر پنل LED برابر 4.5*7 سانتی متر می باشد. برنامه این پروژه به زبان بیسیک نوشته شده و میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 می باشد.

بعد از اتصال آداپتور به مدار، در مرحله اول تاریخ نمایش داده شده و بعد نوبت به نمایش ساعت و سپس نمایش دما می رسد. برای تنظیم تاریخ کلید بالا و برای تنظیم ساعت کلید پایین را بفشارید. بعد از انتخاب تاریخ یا ساعت، با فشردن کلید های بالا یا پایین مقدار مورد نظر خود را تنظیم کرده و سپس کلید تایید را بفشارید تا از تنظیمات خارج شوید. علاوه بر کلیدهای روی برد، توسط ریموت هم می توان ساعت و تاریخ را تنظیم نمود، به این صورت که برای تنظیم تاریخ کلید A و برای تنظیم ساعت کلید B را بفشارید. بعد از انتخاب تاریخ یا ساعت، با فشردن کلیدها مقدار مورد نظر خود را تنظیم کرده و سپس چند لحظه صبر کنید تا به صورت خودکار از تنظیمات خارج شوید.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

برای خرید کلیک کنید

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

برای خرید کلیک کنید

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

برای خرید کلیک کنید

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *