ریموت کنترل دو کاناله توسط پیامک

0

این پروژه یک ریموت کنترل دو کاناله است، توسط این دستگاه می توان دو وسیله برقی را بدون محدودیت مکانی از طریق SMS کنترل نمود. نحوه ارتباط با دستگاه و کنترل خروجی ها (رله ها) توسط دریافت و ارسال پیامک صورت می گیرد. این پروژه دارای رمز اولیه برای ارتباط با دستگاه است و قابلیت تشخیص خودکار شماره تماس گیرنده و ارسال گزارش به شماره مربوطه را دارد. برای کار در باند GSM از ماژول SIM900A استفاده شده است و برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 بهره گرفته شده است، ماژول GSM و سوکت سیم کارت در زیر برد قرار دارند. میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

SMS-CONTROLER-2CH-2

SMS-CONTROLER-2CH-3

بعد از اتصال منبع تغذیه مورد نیاز به مدار، برای ارتباط با دستگاه و وارد شدن به منوی کنترل باید رمز اولیه توسط پیامک به مدار ارسال شود. در صورت صحت رمز عبور، دستگاه با ارسال پیامک به شماره کنترل کننده وضعیت را اعلام می کند. سپس می توان با ارسال پیامک مشخص، رله ها را فعال یا غیر فعال نمود. ارتباط بین دستگاه و کاربر کاملا دوطرفه بوده و دستگاه بعد از انجام دستورات دریافتی، گزارش کار را به شماره کنترل کننده پیامک می کند. لازم به ذکر است که این پروژه قابلیت اتصال به باتری بک آپ خارجی را دارد و در صورتی که باتری بک آپ در مدار باشد بعد از قطع منبع تغذیه، با ارسال پیامک به آخرین شماره کنترل کننده دستگاه، وضعیت را اعلام می کند.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”4421″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply