دستیار فروشگاه کوچک با AVR

2

این پروژه آموزشی یک سیستم دستیار فروشگاهی کوچک برای نمایش قیمت و درصد سود فروش کالا با قابلیت تبدیل نرخ دلار، پوند و ریال می باشد. این دستگاه قابلیت اتصال به پورت سریال کامپیوتر با پروتکل RS232 را دارد و می تواند توسط پورت DB9 با کامپیوتر نیز به تبادل اطلاعات بپردازد. برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 و برای ورود اطلاعات از کیپد 3*4 استفاده شده است. میکروکنترلر استفاده شده ATmega16 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

بعد از روشن کردن دستگاه، پیام اولیه بر روی LCD نوشته شده و بعد از آن دستگاه از کاربر می خواهد تا نوع دریافت ورودی را مشخص کند، به طور مثال کاربر گزینه کیپد را انتخاب می کند. سپس نوبت به وارد کردن نرخ مرجع می رسد. کاربر می تواند با فشردن اعداد کیپد، نرخ مرجع را وارد کرده و کلید تایید را بفشارد. در مرحله بعد باید نرخ دلار به روش قبل وارد شود و پس از آن نیز نوبت به وارد کردن نرخ پوند می رسد. مرحله بعد مشخص کردن میزان درصد سود از فروش کالاست، در این مرحله نیز با فشردن اعداد روی کیپد این مقدار وارد می شود.

پس از آن دستگاه از کاربر می خواهد تا یکی از حالت های دستیار فروشگاهی یا حالت مبدل ارز را انتخاب نماید. در صورت انتخاب گزینه اول، کاربر می تواند به تعداد حداکثر 25 قلم، نام کالا و تعداد واحد مبلغ آن را به دستگاه معرفی کند و در صورت انتخاب گزینه مبدل ارز، می تواند واحد های ریال، دلار و پوند را به یکدیگر تبدیل نماید. چنانچه کاربر گزینه اول را انتخاب کند، بعد از وارد کردن نام کالا و مبالغ آن ها، دستگاه به حالت نمایش اجناس فروشگاه رفته و مشخصاتی مانند نام کالا، درصد سود، مبلغ کالا و میزان سود از فروش هر کالا را محاسبه و به مدت چند ثانیه نمایش می دهد.

لازم به ذکر است که در صورت انتخاب ارتباط با کامپیوتر، دستگاه اطلاعات تمامی مراحل فوق را از کامپیوتر و از محیط Hyper Terminal ویندوز دریافت خواهد کرد. در این پروژه آموزشی به دلیل کاهش کدهای برنامه از ذخیره سازی اطلاعات در حافظه دائمی میکروکنترلر صرف نظر شده، بنابراین نام کالاها و مبلغ آنها بعد از قطع برق پاک می شوند.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”6015″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”6017″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”6019″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

 • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
 • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
 • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

2 دیدگاه

  • سلام
   بله موردی نیست و قابل انجام است، در صورت تمایل جهت اطلاع از زمان تحویل و مبلغ برنامه از طریق یکی از راه های ارتباطی در تماس باشید.
   موفق باشید

Leave A Reply