دربازکن RFID دو مرحله ای رمز دار

0

این پروژه یک سیستم امنیتی دو مرحله ای مبتنی بر تکنولوژی RFID می باشد. این دستگاه با استفاده از ماژول RFID-EM18 طراحی و ساخته شده است و فرکانس کاری آن 125 کیلو هرتز می باشد. در این پروژه از یک کیپد 3*4 جهت تعیین رمز ورودی و انجام عملیات حذف و اضافه نمودن تگ های RFID و همچنین از LCD کاراکتری 16*2 جهت نمایش اطلاعات استفاده شده است. این دربازکن الکترونیکی یا کارت خوان RFID قابلیت اضافه نمودن تا 5 عدد کارت را داراست، لازم به ذکر است که به همراه این پروژه 4 عدد کارت RFID ارائه می شود. میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 می باشد و برنامه این پروژه به دلخواه شما به یکی از زبان‌های سی یا بیسیک ارائه می‌گردد.

پروژه الکترونیک - پروژه های الکترونیک

بعد از روشن شدن دستگاه، از کاربر می خواهد تا رمز عبوری یک تا 5 رقمی را مشخص کند، بعد از اینکه کاربر رمز را وارد کرد و کلید تایید را فشار داد، دستگاه برای اطمینان از رمز وارد شده از کاربر می خواهد تا رمز را مجددا وارد نماید. بعد از صحت رمز ورودی به مرحله وارد کردن کارت های RFID می رسد، به صورتی که کاربر کارت را به ماژول دستگاه نزدیک می کند تا شماره کارت در دستگاه نمایش داده شود.
در مرحله بعد اگر کاربر دکمه ذخیره را انتخاب کند، کارتخوان با نمایش پیام کارت ذخیره شد، به مرحله بعدی می رود و در صورتی که حذف را انتخاب کند مجددا به مرحله ثبت کارت خواهد رفت. بعد از ثبت کارت ها، دستگاه به مرحله فعال می رود و آماده این است که کارت از مقابل ماژول عبور داده شود، به محض عبور کارت، دستگاه با اعلام پیامی کارت شناسایی شده را مورد قبول قرار داده و از کاربر می خواهد تا رمز را وارد نماید. بعد از وارد کردن رمز، کاربر برای باز کردن درب باید دکمه تایید را بفشارد، دستگاه رله را به مدت یک ثانیه فعال کرده تا درب باز گردد. لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات از جمله رمز و شماره شناسایی کارت ها در حافظه میکرو باقی می مانند و با قطع برق از بین نمی روند، تنها راه برای حذف این اطلاعات، رفتن به منوی کاربری و حذف آنها توسط کاربر می باشد.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”4344″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply