اعلام حریق تماس گیرنده و سخنگو

این پروژه یک سیستم اعلام حریق با قابلیت تماس و پخش پیام ضبط شده می باشد، برای حس کردن گاز و دود از سنسور MQ4 استفاده شده است. این دستگاه اعلام حریق با اتصال به خط تلفن قادر است تا در صورت بروز آتش سوزی، با تماس گرفتن با شماره وارد شده پیام صوتی موجود در کارت حافظه را پخش کند. لازم به ذکر است که جهت پخش فایل صوتی از ماژول DFPlayer استفاده شده، همچنین این سیستم دارای خروجی رله 10 آمپری برای اتصال به شیر برقی می باشد. برای وارد کردن شماره تماس و تنظیم حد مجاز گاز از کیپد و برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 استفاده شده است. میکروکنترلر استفاده شده ATmega16 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

بعد از اتصال آداپتور و خط تلفن به دستگاه و روشن کردن سیستم، دستگاه از کاربر می خواهد تا شماره موبایل یا شماره تلفن ثابت را که در هنگام وقوع خطر باید با آن تماس گرفته شود را وارد کند. بعد از وارد کردن شماره، نوبت به وارد کردن درصد حد مجاز برای گاز و دود می رسد، مقدار درصد مجاز عبارت است از مقدار گاز و دودی که دستگاه به آن واکنش نشان نداده و بیشتر از این حد را خطرناک می داند. بعد از وارد کردن مقدار درصد حد مجاز توسط کیپد و تایید آن توسط فشردن کلید تایید، دستگاه وارد مرحله نمایش دائمی مقدار درصد گاز و دود فعلی محیط می رود.

در این حالت با افزایش گاز و دود محیط از مقدار حد مجاز، آلارم روشن شده و رله شیر برقی فعال میگردد، همچنین دستگاه با شماره وارد شده تماس گرفته و با پخش فایل صوتی ذخیره شده در کارت حافظه، اعلام خطر می کند. لازم به ذکر است که تمامی تنظیمات در حافظه داخلی میکروکنترلر ذخیره شده و با قطع برق از بین نمیروند.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

برای خرید کلیک کنید

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

برای خرید کلیک کنید

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

برای خرید کلیک کنید

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *