قفل رمز دیجیتال با نمایش ساعت و تاریخ و دما

این پروژه یک قفل امنیتی است که از امکانات آن می توان به نمایش دما از 55- تا 125 درجه سانتیگراد، نمایش ساعت دقیق، نمایش تاریخ شمسی همراه با روز هفته به صورت فارسی، امکان تغییر رمز و ست کردن ساعت و تاریخ و … اشاره نمود. میکروکنترلر استفاده شده ATmega8می باشد و از تراشه DS1307 برای تامین پالس ساعت و از lm35 به عنوان سنسور دما استفاده شده است. برنامه این پروژه توسط کامپایلر CodeVisionAVR و به زبان C نوشته شده است.

SEC-CLOCK-LM35-1

در صورتی که برای اولین بار مدار راه اندازی شود ابتدا از شما درخواست می شود که به عنوان Admin یک رمز برای سیستم انتخاب کنید، که بعد از وارد کردن یک رمز 5 رقمی، سیستم پیغام ذخیره سازی به شما می دهد. اگر باتری پشتیبان در مدار باشد و تغذیه مدار قطع شود آنگاه DS1307 به طور خودکار تغذیه خود را از باتری تهیه می کند و به کار خود ادامه می دهد.

برای باز کردن درب، ابتدا کلید مورد نظر روی کیپد را فشار می‌دهیم سپس از شما درخواست رمز عبور می شود، در صورتی که رمز صحیح باشد اپتوکوپلر به مدت یک ثانیه تحریک شده و در نتیجه توسط برق 12 ولت AC، بوبین دربازکن تحریک می شود. برای تنظیم کردن تاریخ و ساعت سیستم در منوی اصلی کلید صفر را فشار دهید، در ابتدا از شما رمز عبور درخواست می شود در صورتی که رمز صحیح باشد به منوی تنظیم ساعت خواهید رفت. در صورتی که تا 15 ثانیه هیچ کلیدی را فشار ندهید LED پس زمینه LCD خاموش خواهد شد و بعد از آن با فشار دادن هر کلیدی مجدد روشن خواهد شد. این پروژه دارای رله آلارم است که در این صورت اگر کسی به دنبال پیدا کردن رمز عبور باشد در صورتی که 4 بار رمز اشتباه وارد کند قبل از قفل شدن سیستم ابتدا با ریتم خاصی سه مرتبه رله فعال می شود و شما متوجه این امر خواهید شد.

پنل خرید سخت افزار ، سورس و فایل

هر دستگاه مونتاژ شده: 365000 تومان
برنامه کامل و شماتیک: 85000 تومان
هزینه فایل PCB پروژه: 65000 تومان
آداپتور مخصوص پروژه: 35000 تومان

سفارش پروژه سفارش پروژه با تغییرات

به همراه دستگاه مونتاژ شده، شماتیک و برنامه دمو، توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات ارائه میگردد.
برنامه دمو: برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه کامل حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه دانشجویی مناسب است. شما می توانید برنامه کامل را به صورت مجزا، خریداری نمایید.

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

یک نظر

  1. اینم خوبه ولی عکسش تاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *