سنجش و ارسال عوامل محیطی به صورت وایرلس – نسخه دوم

این پروژه نسخه دوم پروژه همسان خود است با این تفاوت که در این دستگاه میزان دما، رطوبت و مقدار فشار هوا اندازه گیری می شود، سنسور استفاده شده برای اندازه گیری دما و رطوبت DHT11 می باشد و برای اندازه گیری میزان فشار هوا از ماژول BMP180 استفاده شده است. علاوه بر اندازه گیری پارامترهای ذکر شده، برای محاسبه و اندازه گیری موقعیت جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا از ماژول GPS مدل NEO-6M استفاده شده است. تمامی سنسورها و ماژول ها در مدار فرستنده با ابعاد کوچک طراحی شده اند و در مدار گیرنده نیز از LCD گرافیکی 128*64 برای نمایش اطلاعات استفاده شده است. در مدار گیرنده برای ذخیره اطلاعات سنسورها و ماژول ها از کارت حافظه MicroSD استفاده شده و همچنین برای ارسال این اطلاعات به کامپیوتر از پروتکل RS232 بهره گرفته شده است. ارتباط بی سیم بین مدار فرستنده و گیرنده توسط ماژول HMT و HMR برقرار شده است. میکروکنترلر استفاده شده در مدار فرستنده ATmega168 و در مدار گیرنده ATmega32 می باشد و برنامه این پروژه به دلخواه شما به یکی از زبان های سی یا بیسیک ارائه می گردد.

GPS-T&H-PRES-2

پروژه الکترونیک - پروژه های الکترونیک

نحوه کار پروژه به این صورت است که مدار فرستنده توسط سنسورها عواملی از قبیل دما، رطوبت، فشار هوا و موقعیت جغرافیایی را مورد بررسی قرار داده و آنها را توسط ماژول فرستنده تا حداکثر برد ۲۰۰ متری برای مدار گیرنده ارسال می کند. در مدار گیرنده اطلاعات دریافت شده و در LCD نمایش داده می شود. بعد از بروز رسانی کلیه اطلاعات، دستگاه یک فایل text به نام info.txt در کارت حافظه ایجاد کرده و اطلاعات را درون آن فایل ذخیره می کند و بعد از آن اطلاعات را به پورت سریال جهت ارتباط با کامپیوتر ارسال می کند و این روند ادامه دارد. برای دریافت اطلاعات در کامپیوتر بعد از اتصال دستگاه کافیست به محیط Hyper Terminal ویندوز رفته و تنها نرخ انتقال اطلاعات را بر روی ۹۶۰۰ تنظیم نمایید.

پنل خرید سخت افزار ، سورس و فایل

هر دستگاه مونتاژ شده: تماس بگیرید
برنامه کامل و شماتیک: 275000 تومان
هزینه فایل PCB پروژه: 95000 تومان

سفارش پروژه سفارش پروژه با تغییرات

به همراه دستگاه مونتاژ شده، شماتیک و برنامه دمو، توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات ارائه میگردد.
برنامه دمو: برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه کامل حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه دانشجویی مناسب است. شما می توانید برنامه کامل را به صورت مجزا، خریداری نمایید.

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

۲ نظر

  1. سلام ، امکانش هست کد زبان C این محصول را هم در اختیار بذارید؟ من کل پروژه را نیاز دارم ولی مهم هست که ربان برنامه نویسی C باشه . باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *