پروژه الکترونیک - پروژه های الکترونیک

سنجش و ارسال عوامل محیطی به صورت وایرلس – نسخه اول

این پروژه یک ایستگاه هواشناسی کوچک به صورت بیسیم است که در مدار سنسورها (مدار فرستنده) میزان گرد و غبار موجود در هوا توسط سنسور شارپ مدل GP2Y1010A سنجیده می شود. همچنین برای سنجش میزان نور محیط از سنسور BH1750FVI و جهت اندازه گیری مقدار نور ماورای بنفش از سنسور UVM-30A بهره گرفته شده است. برای اندازه گیری مقدار گازهای موجود در اطراف از ماژول MQ استفاده شده است که قابلیت راه اندازی تمامی سنسورهای این سری از گازها را دارد، سنسور گاز استفاده شده در این پروژه MQ2 می باشد. در مدار گیرنده اطلاعات دریافتی پس از پردازش و نمایش در LCD گرافیکی 128*64، در کارت حافظه microSD تعبیه شده ذخیره می شوند و بعد از آن نیز توسط ارتباط سریال RS232 به کامپیوتر ارسال می گردند. ارتباط بی سیم بین مدار فرستنده و گیرنده توسط ماژول HMT و HMR برقرار شده است. میکروکنترلر مدار فرستنده ATmega8  و مدار گیرنده ATmega32 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

Gas-Light-Dust-2

GPS-SAVER-3

نحوه کار پروژه به این صورت است که مدار فرستنده توسط سنسورها عواملی از قبیل گرد و غبار، شدت نور، میزان نور ماورای بنفش و مقدار گازهای آلاینده را مورد بررسی قرار داده و آنها را توسط ماژول فرستنده تا حداکثر برد 200 متری برای مدار گیرنده ارسال می کند. در مدار گیرنده اطلاعات دریافت شده و در LCD نمایش داده می شود. بعد از بروز رسانی کلیه اطلاعات، دستگاه یک فایل text به نام info.txt در کارت حافظه ایجاد کرده و اطلاعات را درون آن فایل ذخیره می کند و بعد از آن اطلاعات را به پورت سریال جهت ارتباط با کامپیوتر ارسال می کند و این روند ادامه دارد. برای دریافت اطلاعات در کامپیوتر بعد از اتصال دستگاه کافیست به محیط Hyper Terminal ویندوز رفته و تنها نرخ انتقال اطلاعات را بر روی ۹۶۰۰ تنظیم نمایید.

پنل خرید سخت افزار ، سورس و فایل

هر دستگاه مونتاژ شده: تماس بگیرید
برنامه کامل و شماتیک: 275000 تومان
هزینه فایل PCB پروژه: 95000 تومان

سفارش پروژه سفارش پروژه با تغییرات

به همراه دستگاه مونتاژ شده، شماتیک و برنامه دمو، توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات ارائه میگردد.
برنامه دمو: برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه کامل حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه دانشجویی مناسب است. شما می توانید برنامه کامل را به صورت مجزا، خریداری نمایید.

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *