دماسنج و رطوبت سنج با سون سگمنت های بزرگ

این پروژه یک دماسنج و رطوبت سنج با سنسور DHT22 می‌باشد. برای نمایش میزان دما و رطوبت از 5 عدد سون سگمنت بزرگ 7*5 سانتی 9 ولتی استفاده شده که بر روی تخته سه لا نصب شده اند و قسمت نمایشگر فاقد برد مدارچاپی است. سه عدد میکروسوئیچ برای کالیبره کردن سنسور و تنظیم خروجی رله‌ها بکاربرده شده است. میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 می‌باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

th-dht22-big-7seg-2

در عکس فوق عبارت P24 مریوط به دمای مثبت 24 درجه می باشد و در صورت اندازه گیری دمای منفی عبارت P به عبارت – تغییر پیدا می کند. با تنظیم دستگاه در دما و رطوبت مورد نظر می‌توان خروجی رله‌ها را که به طور مثال به هیتر و یا فن و یا المنت متصل شده را کنترل نمود تا محیط در یک دما و رطوبت ثابت قرار گیرد. از این دستگاه می‌توان در دستگاه‌های جوجه کشی، سالن‌های پرورش قارچ و گلخانه‌ها استفاده نمود. لازم به ذکر است که تمامی مقادیر از جمله کالیبره سنسور و مقدار تنظیمی حد مجاز در حافظه میکروکنترلر باقی می مانند و با قطع برق نیز از بین نمی روند.

پنل خرید سخت افزار ، سورس و فایل

هر دستگاه مونتاژ شده: 785000 تومان
برنامه کامل و شماتیک: 175000 تومان
هزینه فایل PCB پروژه: 75000 تومان
آداپتور مخصوص پروژه: 45000 تومان

سفارش پروژه سفارش پروژه با تغییرات

به همراه دستگاه مونتاژ شده، شماتیک و برنامه دمو، توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات ارائه میگردد.
برنامه دمو: برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه کامل حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه دانشجویی مناسب است. شما می توانید برنامه کامل را به صورت مجزا، خریداری نمایید.

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

مهندس مهران نظرخانی

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *