کنترل Step Motor با کامپیوتر

0

همانطور که از اسم این پروژه پیداست در این مدار یک استپ موتور توسط کامپیوتر کنترل میشه‚ روش کار به این صورته که فرمان در محیط HyperTerminal ویندوز توسط ما صادر شده و از طریق پورت COM یا سریال به میکرو ارسال میشه و در انتها میکروکنترلر با توجه به ورودی استپ موتور رو کنترل میکنه. میکروکنترلر به کاربرده شده ATmega16 می باشد.

روش کار مدار بدین صورت است که بعد از اتصال مدار به پورت COM یا سریال کامپیوتر، وارد محیط HyperTerminal شده و نرخ انقال اطلاعات را روی ۹۶۰۰ تنظیم کنید، سپس تغذیه مدار را وصل کرده و بعد از درخواست کد از شما، در محیط HyperTerminal  یکی از عدد های 2 و 4 و 6 و 8 را فشار دهید، هر یک از کلید های فوق باعث چرخش استپ موتور به شکل های گوناگون می شود.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”2236″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply