کنترل سرعت و جهت گردش استپ موتور – نسخه اول

2

این پروژه آموزشی برای راه اندازی، کنترل سرعت و جهت چرخش استپ موتور توسط کیپد طراحی شده است، کنترل سرعت حرکت استپر موتور توسط کنترل میزان تاخیر بین هر پله صورت می گیرد. برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 استفاده شده و کی پد مورد استفاده از نوع 4*4 می باشد. میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

پروژه الکترونیک - پروژه های الکترونیک

نحوه کار پروژه به این صورت است که کاربر می تواند با فشردن یکی از کلیدهای مربوطه جهت چرخش استپ موتور را انتخاب کرده و سپس با وارد کردن میزان تاخیر بین هر پله به میلی ثانیه، سرعت حرکت استپ موتور را کنترل کند. برای توقف حرکت استپر موتور باید میکروسوئیچ فشرده شود.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”4292″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

 • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
 • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
 • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

2 دیدگاه

 1. سلام
  چرا در مورد مشخصاتش چیزی نگفتین؟ برای استپ موتورهای چند سیمه هستش؟ ماکزیمم ساپورت آمپر استپ موتورها چند هستش؟

  • سلام
   این پروژه آموزشی برای کاربردهایی با حداکثر جریان 2 آمپر و برای استپ موتورهای 5 یا 6 سیم قابل استفاده می باشد.
   موفق باشید

Leave A Reply