کنترل سرعت موتور براشلس با AVR

0

این پروژه یک دستگاه اسپید کنترل موتورهای براشلس یا BLDC می باشد، برای راه اندازی موتورهای بدون جاروبک نیاز به سخت افزاری است تا بتوان سیگنال PWM را تقویت و به موتور تزریق نمود. این پروژه از دو میکروکنترلر تشکیل شده که یکی از آنها برای دریافت ورودی از کاربر و نمایش اطلاعات، و میکروکنترلر دیگری به همراه ماسفت ها برای راه اندازی موتور براشلس استفاده شده است، ارتباط بین دو میکروکنترلر توسط ارتباط سریال USART برقرار شده است. برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 و برای ورود اطلاعات از کیپد 4*3 بهره گرفته شده است. میکروکنترلرها ATmega8 بوده و برنامه به زبان سی در کدویژن نوشته شده است.

bldc-driver-avr-2

بعد از اتصال آداپتور به مدار، دستگاه از کاربر می خواهد تا مدت زمان اجرایی مرحله اول را بر حسب ثانیه مشخص کند. بعد از وارد کردن زمان و فشردن کلید تایید، نوبت به وارد کردن مقدار سرعت موتور می شود، در این مرحله کاربر می تواند سرعت حرکت موتور را برحسب درصد وارد کند، یعنی با وارد کردن عدد 10 موتور با 10 درصد حداکثر سرعت خود شروع به دوران می کند. بعد از وارد کردن مقدار سرعت و فشردن کلید تایید، دستگاه از کاربر می پرسد تا مرحله بعد تنظیم شود یا خیر، با فشردن کلید تایید وارد مرحله دوم حرکت موتور می شود و کاربر می تواند مدت زمان اجرای مرحله دوم و همچنین سرعت موتور را تعیین کند و این روند تا مرحله ششم ادامه دارد.

در صورتی که کاربر تمایلی به تنظیم مرحله بعد ندارد با فشردن کلید انصراف می تواند به مرحله استارت موتور وارد شده و موتور مراحل تنظیم شده را یکی پس از دیگری و به صورت خودکار طی می کند. در این صورت بر روی LCD وضعیت مرحله در حال اجرا، مقدار زمان تنظیم شده، مقدار سرعت و مقدار زمان باقی مانده با شمارش معکوس نمایش داده می شود. و روند تکرار مراحل تا زمانی که کلید STOP فشرده شود ادامه دارد.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده به همراه موتور 

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”5069″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”5278″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”5280″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply