پالس اکسیمتر با AVR

4

این پروژه یک دستگاه پالس اکسی متر می باشد که قادر است میزان اکسیژن اشباع خون و ضربان قلب را محاسبه و اندازه گیری کند. سنسور اکسیژن اشباع خون یا همان پروب انگشتی استفاده شده در این پروژه از سنسورهای SpO2 استاندارد می باشد که در بیمارستان ها و در دستگاه های پالس اکسیمتری صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در ورژن 2 این پروژه می توان توسط سنسور دمای دیجیتال DS18B20، میزان دمای بدن فرد را نیز اندازه گیری کرد. برای نمایش اطلاعات اندازه گیری شده از LCD کاراکتری 16*2 و برای اتصال سنسور SpO2 استاندارد DB9، از کانکتور استفاده شده است. میکروکنترلر بکار برده شده ATmega32 می باشد و برنامه این پروژه به زبان سی نوشته شده است.

در این ورژن که بدون سنسور دماست، بعد از اتصال آداپتور DC به مدار، دستگاه بعد از نمایش نام و… از کاربر می خواهد تا میکروسوئیچ را فشار دهد، در این حالت کاربر باید ابتدا پروب را برداشته و بر روی انگشت خود نصب نماید. بعد از نصب پروب بر روی انگشت، کلید را بفشارد تا دستگاه شروع به شمارش نبض نماید. پس از شمارش نبض در مدت زمان 15 ثانیه و انجام محاسبات، میزان نبض در یک دقیقه نمایش داده شده و بعد به مرحله اندازه گیری اکسیژن اشباع خون می رود. در انتها میزان اکسیژن اشباع خون و مقدار نبض در LCD نمایش داده می شود.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده به همراه پروب استاندارد DB9

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”5242″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”5262″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”5264″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

 • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
 • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
 • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

4 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید برای خرید  پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده به همراه پروب استاندارد DB9 برای پالس اکسی متر می خاستم ببینم دموی اون تا چه حده؟ برای ارائه دادن کامل هست ؟؟یا درمورد کد برنامه نویسی اون کامنت یا توضیحی نوشته ؟؟
  وروش ساخت اون رو توضیح داده ک چجوری هست یانه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   برنامه دمو برای ارائه مناسب است و توضیحات خط به خط در فایل word نوشته شده است.
   برنامه دمو کامل نیست و فقط در عمل مشخص میشود که برنامه ناقص است، ولی در سخت افزار ارسالی برنامه کامل پروگرام میشود.
   توضیحات سخت افزار در فایل word ارسال میشود.
   هزینه درخواستی برای شما ارسال شد.
   موفق باشید

Leave A Reply