محاسبه مقدار مقاومت با صفحه لمسی

این پروژه یک نمونه از پروژه های آموزشی برای خواندن مقدار مقاومت با 3 نوار رنگی و یک نوار خطا می باشد، برای انتخاب رنگ نوارهای مقاومت از صفحه لمسی و برای نمایش اطلاعات از LCD گرافیکی 64*128 استفاده شده است. میکروکنترلر استفاده شده ATmega32 می باشد و برنامه به زبان سی نوشته شده است.

بعد از اتصال آداپتور به دستگاه و نمایش اطلاعات اولیه، کاربر باید ابتدا نوار اول را لمس کرده تا در منویی که در پنجره جدید باز می شود رنگ مورد نظر را انتخاب کند. با انتخاب رنگ، کد رنگ در صفحه اصلی و در بالای نوار مربوطه نوشته خواهد شد و این روند تا انتخاب رنگ چهارم که مختص تلرانس می باشد ادامه دارد. بعد از انتخاب کلیه رنگ ها و سپس لمس OK، دستگاه مقدار مقاومت محاسبه شده را نمایش خواهد داد، در این صورت اگر مقدار مقاومت بزرگ باشد می توان با هر بار لمس کردن بخش نمایش مقاومت، واحد نمایش را تغییر داد. به طور مثال اگر مقدار مقاومت نمایش داده شده 4700 اهم باشد، با لمس بخش نمایش مقاومت، این مقدار 4.7 کیلو اهم نمایش داده خواهد شد. در انتها با لمس بخش RST می توان برای ریست کردن مقدار مقاومت نمایش داده شده و انتخاب مجدد رنگ ها اقدام نمود.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

برای خرید کلیک کنید

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

برای خرید کلیک کنید

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

برای خرید کلیک کنید

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *