سیستم نوبت دهی سخنگو به همراه ریموت

این دستگاه یک نمونه از سیستم نوبت دهی تک کانال گویا جهت استفاده در درمانگاه ها و مطب پزشکان می باشد. سیستم دارای سه بخش مجزا شامل بخش نمایش نوبت، ریموت و دستگاه مرکزی است. بخش نمایش نوبت دارای نمایشگر بزرگ 33*18 سانتی متری برای نمایش شماره و دو عدد بلندگو برای خواندن نوبت می باشد. دستگاه مرکزی دارای LCD کاراکتری 20*4 جهت نمایش ساعت، تاریخ شمسی، تعداد کل بیماران، تعداد بیماران ویزیت شده و تعداد بیماران درحال انتظار است. در بخش مرکزی برای چاپ برگه نوبت دهی از پرینتر حرارتی استفاده شده است، اطلاعاتی که در برگه نوبت دهی چاپ می شوند شامل نام درمانگاه یا نام پزشک، شماره نوبت بیمار، ساعت و تاریخ نوبت، تعداد افراد منتظر در صف و پیامی مبنی بر لزوم حظور بیمار می باشد. لازم به ذکر است که این دستگاه قابلیت نوبت دهی تا 999 نفر را داشته و کلید فشاری نوبت دهی و کلید ریست دستگاه بر روی سیستم مرکزی تعبیه شده است. جهت اعلام پذیرش ویزیت از ریموت کنترل استفاده شده تا بر روی میز پزشک قرار گیرد، حداکثر فاصله ریموت تا دستگاه مرکزی در این نمونه 25 متر می باشد. ارتباط بین بخش نمایشگر و سیستم مرکزی یک ارتباط سریال با پروتکل RS485 بوده و می توان تا 100 متر کابل کشی نمود. میکروکنترلرهای استفاده شده در این سیستم از خانواده AVR بوده و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

روش کار سیستم مانند سایر دستگاه های نوبت دهی می باشد، به طور مثال در این نمونه بیمار با فشردن کلید فشاری، شماره نوبت دریافت کرده و برگه نوبت دهی با مشخصاتی که ذکر شد چاپ می شود، در این صورت به تعداد کل بیماران و افراد منتظر در صف یک نفر اضافه شده و در نمایشگر بخش مرکزی نمایش داده می شود. در این حال پزشک با فشردن دکمه ریموت پذیرش بیمار جدید را اعلام میدارد، در این صورت شماره بیماری که نوبت آن است در نمایشگر بزرگ نمایش داده شده و شماره بیمار توسط بلندگوهایی که در بخش نمایشگر قرار دارد پخش می شود و به افراد ویزیت شده یک نفر اضافه شده و از افراد منتظر در صف یک نفر کاسته می شود.


 پنل خرید پک کامل دستگاه

پنل زیر شامل پک سخت افزاری کامل دستگاه به صورت آماده به کار + توضیحات کار با دستگاه

جهت استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *