ربات آتشنشان کنترل از راه دور

0

همانطور که از اسم این پروژه پیداست، این یک ربات آتشنشان هوشمند است که توسط کاربر کنترل می شود، البته دارای حالت خودکار نیز هست. بدین صورت که دستورات کنترلی از طریق HyperTerminal ویندوز دریافت شده و به دستگاه فرستنده از طریق پورت سریال کامپیوتر منتقل می شود و فرستنده هم توسط ماژول hm-t اطلاعات را برای ربات ارسال می کند. برد مفید ربات تا 200 متر می باشد. میکروکنترلر استفاده شده در فرستنده و گیرنده (ربات) PIC16F877A است. برنامه این پروژه با کامپایلر mikroC نوشته شده است.

تصویر زیر قسمت فرستنده مدار است

روش کار ربات بدین صورته که وقتی ما توسط فرستنده (که از کامپیوتر دستور میگیره) ربات را کنترل کنیم و اون رو به نزدیکی اتش ببریم، سنسورهای اتش فعال شده و ربات به حالت خودکار میره بعد به طرف اتش حرکت کرده و در نزدیکی اون توقف میکنه، بعدش با روشن کردن فن اتش رو خاموش میکنه، بعد از اینکه از خاموش شدن اتش مطمئن شد به حالت ریموت (کنترل از را دور) برمیگرده و ما میتونیم کنترلش کنیم.


 خرید آنلاین پروژه 

ربات آماده به کار + شماتیک و برنامه اصلی + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”2220″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply