ترازوی دیجیتال هشدار دهنده با AVR

این پروژه یک دستگاه ترازوی دیجیتال با سنسور لودسل 20 کیلویی می باشد که قادر است در صورت دارا بودن شاسی مقاوم تا وزن 20 کیلو را اندازه گیری نماید. این ترازوی دیجیتال قابلیت تنظیم وزن دلخواه برای هشدار در هنگام رسیدن وزن اندازه گیری شده به وزن دلخواه می باشد و همچنین دارای سه میکروسوئیچ برای وارد کردن مقدار وزن دلخواه است. برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 استفاده شده است، میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

Digital-Scale-AVR1

روش کار مدار به این صورت است که بعد از اتصال منابع تغذیه به مدار، دستگاه روشن شده و بعد از نمایش پیامی از کاربر می خواهد تا میزان وزن مورد نظر را برای آلارم مشخص کند. در مرحله بعد، دستگاه از کاربر می خواهد تا وزن صفر کیلوگرم کالیبره شود، این مرحله برای آن زمان مناسب است که به طور مثال اگر روی لودسل سینی یا صفحه ای نصب شده باشد خود آن سینی هم دارای وزن خواهد بود، در این مرحله وزن سینی محاسبه شده و از وزن کل محاسبه شده کسر می شود.

در مرحله بعد نوبت به انتخاب کالیبره کردن وزن یک کیلوگرم می رسد، دستگاه از کاربر می خواهد تا یک وزنه یک کیلویی را روی صفحه یا سینی قرار داده و بعد از آن کلید OK را فشار دهد. در مرحله بعد نیز می توان با قرار دادن اجسام تا وزن پیشنهادی 15 کیلوگرم مقدار آن را محاسبه نمود. به محض اینکه وزن اجسام از مقدار وزن تعیین شده بیشتر شود آلارم به صدا درخواهد آمد. لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات از جمله مقدار تعیین شده برای آلارم و مقدار کالیبره شده در حافظه میکروکنترلر باقی می مانند و با قطع برق نیز از بین نمی روند.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

برای خرید کلیک کنید

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.

حتما ببینید

سنجش گرد و غبار به همراه نمایشگر رنگی

در این پروژه آموزشی سنسور گرد و غبار DSM501 به همراه نمایشگر TFT رنگی لمسی …

۲ نظر

  1. سلام و عرض و ادب من دقیقا این پروژه رو میخوام بی زحمت بفرمایید چند در میاد لطفا تماس بگیرید ۰۹۱۰۲۱۸۴۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *