تاکسی متر و سرعت سنج خودرو با AVR

3

این پروژه یک دستگاه تاکسی متر تک مسافر با قابلیت محاسبه هزینه مسافت طی شده بر مبنای هر 100 متر و هر یک کیلومتر می باشد. علاوه بر محاسبه هزینه مسافر، این تاکسی متر قادر است تا سرعت حرکت خودرو را نیز نمایش دهد. پالس ورودی دستگاه از سنسور کیلومتر خودرو گرفته می شود، این سنسور بر روی گیربکس خودروها نصب شده است. برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 استفاده شده است و میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

Taxi-Meter-AVR2

بعد از اتصال دستگاه به باتری و خروجی سنسور کیلومتر خودرو، دستگاه از کاربر می خواهد تا نوع محاسبه هزینه را انتخاب نماید و بعد از آن از کاربر می خواهد تا میزان مبلغ را به ازای واحد انتخاب شده، برحسب تومان مشخص کند. بعد از ثبت هزینه، دستگاه وارد نمایش سرعت خودرو، مسافت طی شده و هزینه می شود.
در این مرحله با حرکت خودرو می توان سرعت حرکت را در LCD تاکسی متر مشاهده نمود، برای محاسبه و نمایش مسافت طی شده و هزینه به ازای مسافت باید کلید UP فشرده شود. برای تعویض روش محاسبه هزینه یا نرخ تعرفه کافیست کلید OK فشرده شود تا تمامی اطلاعات پاک شده و دستگاه از کاربر درخواست ورود اطلاعات جدید را می کند.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”4501″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

3 دیدگاه

Leave A Reply