اسیلوسکوپ دیجیتال با AVR

0

این پروژه یک اسیلوسکوپ دیجیتال با میکروکنترلر ATmega16 و LCD گرافیکی 128*64 می باشد که برخی از مشخصات اسیلوسکوپ های حرفه ای را داراست، مشخصاتی از قبیل موقعیت Vertical، تنظیم دامنه، Sweep، فیکس کردن صفحه و… فرکانس کاری این اسیلوسکوپ با توجه به فرکانس نمونه برداری A2D در حد کیلوهرتز می باشد و از A2D به عنوان ورودی مدار استفاده شده است. برای تنظیمات سرعت نمایش و رفرش صفحه از میکروسوئیچ و برای انتخاب حالت سیگنال AC/DC از کلید کشویی دو حالته و برای تنظیم موقعیت Vertical و تنظیم دامنه از ولوم استفاده شده و برنامه این پروژه به زبان بیسیک نوشته شده است.

بعد از روشن کردن مدار و نمایش مشخصات اولیه، درصورتی که ورودی یک سیگنال AC، دندارن اره ای، مثلثی یا مربعی است کلید کشویی را روی حالت AC قرار داده و سیگنال به محل مربوطه متصل شود، حداکثر دامنه سیگنال ورودی 5 ولت می باشد. در این حالت سیگنال ورودی در LCD نمایش داده خواهد شد، کاربر می تواند با چرخاندن پتانسیومتر V موقعیت عمودی سیگنال و با چرخاندن پتانسیومتر D دامنه سیگنال را تغییر دهد.
لازم به ذکر است که برای تنظیم مدت زمان بروز رسانی اطلاعات نمایش داده شده در LCD می توان از میکروسوئیچ های +R و –R و همچنین برای کنترل سرعت نمایش شکل موج می توان از میکروسوئیچ های +S و –S استفاده کرد. در سطر اول LCD مقدار تنظیمی مدت زمان بروز رسانی اطلاعات به صورت R و مقدار تنظیمی سرعت نمایش شکل موج به صورت S نمایش داده شده و همچنین مقدار ولتاژ DC ورودی و مقدار فرکانس شکل موج مربعی نمایش داده می شود. در صورتی که سیگنال ورودی ولتاژی از نوع DC باشد، کلید کشویی روی DC تنظیم شود، در این حالت می توان مقدار ولتاژ ورودی را مشاهده نمود.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”2130″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”5828″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”5830″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

Leave A Reply