آشکار ساز کدهای مادون قرمز توسط سنسور RC5

2

به وسیله این پروژه می توان کدهای ارسالی توسط کنترل تلویزیون سونی مدل Rm-870 را به وسیله میکرو شناسایی کرد و در نتیجه می توان هر دستگاه دلخواه را به میکرو متصل کرد و آن را به وسیله کنترل تلویزیون کنترل نمود. میکروکنترلر استفاده شده ATmega8 هستش.

در صورتی که این کنترل در دسترس شما نمی باشد می توانید از کنترل دیگر سونی استفاده کنید اما ممکن است بعضی از کلید ها توسط میکرو شناسایی نشود و یا اینکه اشتباهی شناسایی شود که می توانید در برنامه آن را تغییر دهید. کنترل های LG و شهاب علاوه بر مدلهای قدیمی سونی از پروتکل RC5 استفاده می کنند.

این گیرنده دارای ۳ پایه است که ۲ پایه آن به تغذیه وصل می شود و یک پایه آن خروجی می باشد. در این پروژه کلید های فشار داده شده بر روی کنترل بر روی LCD معمولی ۱۶*۲ نمایش داده می شود و اگر کلیدی فشار داده شود که در برنامه کد آن معیین نشده باشد عبارت Unknow نوشته می شود و همیشه در خط دوم ال سی دی کد کلید نوشته می شود. در این مدار ۲ ال ای دی استفاده شده که یکی از آنها در صورتی که دیتا به میکرو برسد روشن می شود و دیگری در صورتی که دیتا قابل شناسایی برای میکرو نباشد روشن می گردد.


 خرید آنلاین پروژه 

پروژه آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + ارسال توضیحات برنامه و عملکرد قطعات استفاده شده به ایمیل شما

[purchase_link id=”2184″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

برای آشنایی بیشتر با پروژه و دانلود فایل بر روی آیکن مقابل کلیک کنید

پسورد فایل: www.eeng.ir

سفارش ایجاد تغییرات دلخواه در این پروژه

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

  • برنامه دمو، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را به صورت جدا خریداری نمایید.
  • هزینه ساخت پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
  • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

2 دیدگاه

  1. سلام….خسته نباشید..مدارتون عالی بود…لطفا اگه میشه واسه منتر های دیگه هم که از پروتکل دیگه ای استفاده می کنند مدارشونو بزارید…ممنون

    • سلام دوست عزیز. در حال بررسی پروتکل کنترلهای jvc هستیم که به زودی در سایت برای استفاده شما عزیزان قرار خواهیم داد. موفق باشید

Leave A Reply