کنترل دما و رطوبت با میکروکنترلر ARM

2

این پروژه یک دستگاه کنترل دما و رطوبت با سنسور DHT11 و میکروکنترلر LPC1313 سری Cortex-M3 از خانواده ARM می باشد. برای کنترل دما و رطوبت از دو عدد رله، و برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری 16*2 بهره گرفته شده است. همچنین برای تنظیمات دما و رطوبت دلخواه جهت فعال سازی رله ها از سه عدد میکروسوئیچ استفاده شده است. میکروکنترلر آرم در زیر برد قرار دارد و برنامه این پروژه به زبان سی در نرم افزار KEIL V.5 نوشته شده است.

بعد از اتصال آداپتور به مدار، با نمایش نام دستگاه بر روی LCD کار آغاز می شود و بعد از آن نیز میزان دما و رطوبت فعلی محیط در سمت چپ دستگاه نمایش داده خواهد شد. در سمت راست نیز وضعیت فعال یا غیر فعال بودن رله های کنترلی دما و رطوبت نمایش داده می شود. با تنظیم دستگاه در دما و رطوبت مورد نظر می‌توان خروجی رله‌ها را که به طور مثال به هیتر و یا فن و یا المنت متصل شده را کنترل نمود تا محیط در یک دما و رطوبت ثابت قرار گیرد. لازم به ذکر است که در سنسور استفاده شده در این پروژه رنج اندازه گیری دما از 0 تا 50 درجه با تلرانس 2 درجه و رنج اندازه گیری رطوبت از 20 تا 90 درصد با تلرانس 5 درصد می باشد که می توان با استفاده از سنسورهای دقیق تر نتیجه بهتری کسب نمود.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”5414″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”5416″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”5418″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

 • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
 • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
 • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

2 دیدگاه

 1. با سلام
  میخواستم بپرسم که ایا فایل پرتئوس اش رو از smdبه dipتغیر داد یا نه..
  من میخوام یکی بسازم قطعاتشم دارم ..واسه دستگاه جوجه کشی

  لطفا راهنمای بفرماید…

  • سلام
   بله میتوانید تغییرات را اعمال کنید و این امر بستگی به مهارت شما دارد. البته به این نکته توجه داشته باشید که میکروکنترلر استفاده شده در این پروژه مدل DIP ندارد.
   جهت استفاده در دستگاه های جوجه کشی مدل های مناسبتری وجود دارد که به مراتب کم هزینه تر از این مدل هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید تماس بگیرید.

Leave A Reply