قفل رمز دیجیتال

2

پروژه ای که در این ساعت از EEng.ir قرار داده شده یک قفل رمزی دیجیتال با خروجی رله 7 آمپری برای اتصال به درب بازکن می باشد که با میکروکنترلر ATmega16 پیکربندی شده است. برای نمایش اطلاعات از LCD کاراکتری ۱۶*۲ و برای ورود اطلاعات از کیپد ۳*۴ استفاده شده است. برای اعلام صحت رمز ورودی از بازر استفاده شده و برنامه این پروژه به زبان بیسیک نوشته شده است.

بعد از اتصال آداپتور به مدار و روشن شدن سیستم، دستگاه از کاربر می خواهد تا رمز را ایجاد کند. در این حالت، کاربر با وارد کردن رمز 4 رقمی و فشردن کلید تایید وارد بخش دوم که وارد کردن مجدد رمز است می شود تا خطای احتمالی در وارد کردن رمز رخ ندهد. اگر رمز به صورت صحیح وارد شده باشد، دستگاه عدد رمز را نمایش داده و بوق کوتاهی شنیده خواهد شد و به مرحله دائم کار می رود و در صورتی که مغایرتی در عدد رمز وجود داشت، دستگاه با بوق طولانی پیام خطا را نمایش داده و از کاربر می خواهد تا عملیات ایجاد رمز را مجددا انجام دهد.

بعد از ایجاد رمز و در حالت دائم کار، با وارد کردن رمز صحیح و فشردن کلید تایید، پیام مرتبط با آن نمایش داده شده و بازر و رله به مدت یک ثانیه فعال می شوند تا درب باز گردد و در صورتی که رمز اشتباه وارد شود، دستگاه پیام خطا را نمایش می دهد. برای تغییر و ایجاد رمز جدید، بعد از وارد کردن رمز صحیح و فشردن کلید انصراف، دستگاه ریست کارخانه شده و کاربر قادر است تا رمز دستگاه را تغییر دهد. لازم به ذکر است که عدد رمز در حافظه دائمی میکروکنترلر قرار می گیرد و با قطع برق هیچگاه از بین نمی رود.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”2192″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”6028″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”6030″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

 • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
 • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
 • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

2 دیدگاه

 1. salam
  دستتون با بت برنامه درد نکنه اگر ی دونه با رله بذارید ممنونتون میشم
  روز خوبی داشته باشید

  • با سلام

   یک مدل دیگر در سایت موجود است. با این حال اگر مدار مورد نظر در سایت وجود نداشت میتوانید در قسمت سفارش پروژه موضوع را مطرح کنید.

   موفق باشید

Leave A Reply