رطوبت سنج کوچک با سنسور DHT11

8

با استقبال شما عزیزان از پروژه دماسنج و رطوبت سنج با سنسور DHT11 و همچنین دماسنج و رطوبت سنج صفحه لمسی با سنسور DHT22 ، این بار نوبت به معرفی پروژه ای ارزان میرسد که توسط سنسور تقریبا صنعتی DHT11 قادر به اندازه گیری رطوبت می باشد. در این پروژه برای نمایش مقدار رطوبت اندازه گیری شده از یک SEG-7 (سون سگمنت) سه قسمته استفاده شده است. سه عدد میکروسوئیچ برای تنظیم دقیق سنسور (کالیبره کردن) و تنظیم خروجی (رله رطوبت) بکاربرده شده است. میکروکنترلر استفاده شده از خانواده AVR به شماره ATmega8 می باشد و برنامه به زبان بیسیک نوشته شده است.

H-by-DHT11-2

با تنظیم دستگاه در رطوبت مورد نظر می توان خروجی رله را که به طور مثال به هیتر و یا فن و یا المنت متصل شده را کنترل نمود تا محیط در یک رطوبت ثابت قرار گیرد. از این دستگاه می توان در دستگاه های جوجه کشی، سالن های پرورش قارچ و گلخانه ها استفاده نمود.


 پنل خرید سخت افزار مونتاژ شده

پنل زیر شامل دستگاه مونتاژ شده آماده به کار + شماتیک و برنامه دمو + توضیحات برنامه دمو و عملکرد قطعات می باشد

[purchase_link id=”3518″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید سورس و فایل ها 

پنل زیر شامل کلیه فایل های مورد نیاز برای مونتاژ و ساخت می باشد، فایل ها 6 الی 24 ساعت بعد از پرداخت ارسال خواهند شد

[purchase_link id=”5350″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

پنل خرید اقلام مورد نیاز 

پنل زیر شامل اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد

[purchase_link id=”5354″ style=”button” color=”green” text=”برای خرید کلیک کنید”]

 

 خلاصه ای از راهنمای خرید: 

 • برنامه دمو که در پنل خرید سخت افزار به آن اشاره شده است، برنامه ای است که در آن بخشی از برنامه اصلی حذف شده تا از کپی برداری دستگاه جلوگیری شود، البته این برنامه برای ارائه بی نقص می باشد. شما می توانید برنامه اصلی را در پنل خرید سورس و فایل ها، خریداری نمایید.
 • هزینه ساخت و مونتاژ پروژه ها به صورت دو مرحله ای دریافت می شود، نیمی از هزینه در مرحله اول هنگام ثبت سفارش و مابقی مبلغ در مرحله دوم قبل از ارسال پروژه دریافت خواهد شد. هرچه مهلت ساخت بیشتر باشد هزینه کمتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به مدت زمان باقی مانده به ارائه پروژه خود، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.
 • مراحل ساخت پروژه به صورت منظم برای شما ایمیل خواهد شد.
Share.

8 دیدگاه

 1. به نظرتون قیمتاتون واقعا بالا نیس؟ مثلا 80 تومن خیلی زیاد، البته کیفیت کار عالی هست و زیر سوال نیست، اینکه قیمتش در مقایسه با بازار واقعا خیلی زیاد، موفق باشید.

  • سلام،
   با تشکر از این که وقت گذاشته و نظر دادین، به علت دست ساز بودن دستگاه ها و ارائه توضیحات سخت افزار و برنامه در کنار دستگاه، مجموع هزینه ها از قیمت های دستگاه های بازاری که به صورت انبوه و بدون ارائه نقشه فنی مونتاژ و ساخته می شوند بالاست. در صورت سفارش به تعداد بالا، هزینه دستگاه به علت پروسه صنعتی به صورت قابل محسوسی کاهش پیدا خواهد کرد.
   پیروز و سربلند باشید

 2. با سلام
  ايا اين مدار قابليت اندازه گيري رطوبت اجسام مانند چوب و كاغذ را دارد؟
  با تشكر

  • سلام
   خیر، سنسور استفاده شده در این پروژه فقط قادر به اندازه گیری رطوبت هواست.
   موفق باشید

  • با سلام
   برنامه پروژه به زبان بیسیک (توسط کامپایلر بسکام) نوشته شده است. در صورت تمایل می توانید برنامه به زبان سی را هم سفارش دهید.
   هزینه برنامه بیسیک و سی برابر بوده و دارای یک مبلغ می باشند.
   موفق باشید

Leave A Reply